....Chceš být moje SB??? Napísej SEM....

Třídění Sbééček :P *******

Ouran High school host club - recenze °-°

14. listopadu 2009 v 11:20 |  OHSHC Recenze
Je to pod parexem +_+Přiznám se, že žánr školních komedií je jedním z mých nejoblíbenějších, přesto jsem ke sledování anime Ouran High School Host Club (dále Ouran) přistupoval spíše skepticky. O to více jsem byl překvapen vysokou úrovní, jakou se tento titul prezentoval - můžu s klidným svědomím prohlásit, že (nejen) v mém ranku jde o dílo oprávněně aspirující na nejvyšší příčky žebříčků oblíbenosti.
Hned na začátku musím zmínit jistou podobnost Ouranu s anime Fruits Basket, zejména pokud jde o postavy. Několik úvodních epizod jsem měl neodbytný pocit, že se autoři Ouranu až příliš okatě inspirovali u Fruits Basket, například Honey-senpai jako by z oka vypadl Momijimu. I u ostatních je patrná analogie. V tomto případě to ale vůbec není na škodu, poněkud stereotypní charaktery slouží jako skvělý odrazový můstek pro parodování zažitých anime klišé. Zkrátka a dobře anime Ouran a Fruits Basket jsou v některých aspektech obdobné, ovšem prohlásit Ouran za kopii by bylo krátkozraké - jeho unikátní kvality mu umožňují hrdě vystoupit ze stínu svého předchůdce a v řadě oblastí ho dokonce překonat.
Tamaki
Ústřední zápletka je jednoduchá: Haruhi Fujioka je novou studentkou prestižní střední školy Ouran, kterou navštěvují ty nejbohatší děti, jaké si jen dokážete představit. Haruhi je velmi chytrá a zodpovědná dívka, na školu byla pro své schopnosti přijata jako speciální studentka, přestože pochází z chudé rodiny. Nešťastnou náhodou rozbije velmi drahou vázu a aby splatila svůj dluh, je nucena stát se členkou neobvyklého hostitelského klubu. V tomto klubu bohatí chlapci, kteří mají spoustu volného času, poskytují společnost stejně nevytíženým bohatým dívkám. Aby se Haruhi mohla účastnit této bohulibé činnosti, musí vystupovat jako student, s čímž nemá moc problémů, protože pro svůj nechtěně asexuální vzhled je zpočátku za chlapce mylně považována.
Chieko Kawabe - Sakura Kiss
Ouran High School Host Club OP
Právě střet dvou světů - velmi, velmi bohatého a normálního - je zdrojem mnoha komických situací. Chvíle, ve kterých se bohatí členové klubu seznamují s naším "obyčejným" světem a jeho zákonitostmi, jsou výborně vypointovány a vám nezbude, než se nechat bavit vynikajícím humorem. Ouran je především komedie a tuto charakteristiku bezezbytku naplňuje, tak moc jsem se nenasmál od sledování první řady School Rumble.
Ouran High School Host Club
Dalším prostředkem sloužícím ke generování někdy až groteskních momentů jsou postavy. V klubu má každý z jeho členů roli, do níž se stylizuje - Tamaki je dramatický a příjemný král, výstřední dvojčata Hikaru a Kaoru sázejí na yaoi prvky ve své zakázané bratrské lásce (což dává prostor k povedenému fanservisu), Kyouya je zdánlivě chladný a vypočítavý, roztomilý Honey je prostě roztomilý, Mori klidný a nezaujatý. A Haruhi přijímá úlohu "normálního" chlapce ze všedního světa, který je pro bohaté dívky mile exotický.
Hikaru a Kaoru
Přes počáteční nedůvěru se s charaktery rychle spřátelíte a budete si užívat jejich příhody. Ale pozor, ne všechno je takové, jak to na první pohled vypadá. Navzdory bezstarostnému vystupovaní jednotlivých hrdinů se s postupem času dozvíme o nepříliš veselé minulosti většiny z nich, ale víc už prozrazovat nebudu. U postav se ještě naposledy vrátím k Fruits Basket - jednou z částí, ve kterých dle mého názoru Ouran nad výše jmenovaným počinem exceluje, je hlavní ženská postava. Haruhi je inteligentní děvče, které s nadhledem zvládá neobvyklé situace a nenechá se vyvést z míry ani když na ni kluci z klubu zkoušejí svoje nejosvědčenější triky. Tam, kde mi u Fruits Basket dělalo problém vyrovnat se s věčným hloupoučkým úsměvem Tohru a jejím někdy až nechutně pozitivním přístupem ke strastem života, působí Haruhino klidné a střízlivě skeptické pojetí jako balzám na duši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ○Danka○ ♥Sbéčko♥ ○Danka○ ♥Sbéčko♥ | Web | 15. listopadu 2009 v 21:02 | Reagovat

Moje oblíbený anime

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama